Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ako inzerovať

Kto môže inzerovať na Autobazar.sk?

Na Autobazar.sk môžete pridať inzerát ako:

1. Súkromná osoba = občan, ktorý predáva vlastné vozidlo, náhradné diely, príslušenstvo alebo stroje. Ako súkromná osoba môžete inzerovať bezplatne v rámci stanovených limitov počtu aktívnych inzerátov pre jednotlivé kategórie:

Limit Kategória
1
 • Osobné a úžitkové autá
 • Nákladné autá 3,5 - 7,5t
 • Ťahače, kamióny a nákladné autá nad 7,5t
 • Autobusy
 • Motocykle, skútre a štvorkolky
 • Karavany a obytné autá
 • Stroje
 • Návesy a prívesy
 • Prívesné vozíky
50
 • Náhradné diely
 • Pneumatiky a disky
 • Príslušenstvo

2. Firma = autobazár, autorizovaný predajca nových vozidiel alebo iný predajca vozidiel, náhradných dielov, príslušenstva alebo strojov, ktorý podniká v tejto oblasti. Inzerovať môžete neobmedzený počet inzerátov v závislosti od zvoleného inzertného balíka. Inzeráty môžete pridávať manuálne (pridávanie inzerátov priamo cez Autobazar.sk) alebo formou importov. Pre viac informácií kontaktujte regionálneho obchodného manažéra pre váš kraj – kontakty nájdete tu.

Inzerovať môžete len ako registrovaný (prihlásený) používateľ. Registrácia je povinná kvôli kontaktným údajom, ktoré sa budú automaticky zobrazovať pri vašich inzerátoch.

Ako sa registrovať?

Pre pridávanie inzerátov na Autobazar.sk je potrebné byť zaregistrovaný na Azet.sk = mať vytvorený účet na Azet.sk. Autobazar.sk je súčasťou siete Azet.sk, preto sa na registráciu využíva systém Azet.sk. Používateľ sa zaregistruje a vytvorí si svoje AzetID, ktoré využíva aj na stránke Autobazar.sk (rovnako aj pre ostatné služby v sieti Azet.sk).

Ak ešte nemáte svoj Azet účet alebo si chcete pre Autobazar.sk založiť nový, kliknite na odkaz vpravo hore „vytvorte nový účet “. Po vyplnení registračného formulára, budete presmerovaný na prihlásenie, kde zadáte svoje prihlasovacie meno a heslo.

Po kliknutí na „pridať inzerát“, si zvolíte, či budete inzerovať ako súkromná osoba (občan) alebo ako aurobazár (firma).

Ak budete inzerovať ako súkromná osoba, budete mať kontaktné údaje zobrazované pri vašich inzerátoch uvedené priamo v pridávaní inzerátu – môžete si ich zmeniť pri každom pridaní inzerátu alebo môžete úpravu zrealizovať priamo vo vašom účte – kliknutím na odkaz vpravo hore „Upraviť údaje“ (odkaz sa zobrazuje, ak ste prihlásený).

Ak budete inzerovať ako firma, musíte pred pridaním prvého inzerátu vyplniť registračný formulár pre firmu, ktorý obsahuje základné kontaktné údaje na firmu a jej prípadné pobočky. Následne bude Vaša firma potvrdená administrátorom – admin overuje správnosť zadaného IČO v danom registri . Po potvrdení budete kontaktovaný obchodným zástupcom pre dohodnutie Vašich individuálnych podmienok inzercie a budete môcť inzerovať na Autobazar.sk.

Ako si zmeniť kontaktné údaje?

Kontaktné údaje uvádzané pri vašich inzerátoch si môžete kedykoľvek zmeniť. Prihlásťe sa na Autobazar.sk a kliknite vpravo hore na odkaz „Upraviť údaje“. Pre vykonanie zmien kliknite na tlačidlo Upraviť údaje. Zmeňte si kontakty alebo pridajte nové a vykonané zmeny potvrďte tlačidlom Uložiť zmeny. Zmeny sa automaticky prejavia vo všetkých vašich inzerátoch. Ak inzerujete ako súkromná osoba (občan), môžete zmeny v kontaktných údajov vykonať aj pri pridávaní inzerátu.

Ako pridať inzerát?

Pridávanie inzerátov je možné realizovať kliknutím na modré tlačidlo vpravo hore + Pridať inzerát. Pred pridaním prvého inzerátu si musíte zvoliť typ účtu – či budete inzerovať ako súkromná osoba alebo ako autobazár (predajca).

Pridávanie je rozdelené do 2 krokov:

 • Výber kategórie a zadanie základných parametrov inzercie
 • Pridanie fotiek a vyplnenie údajov k inzerátu.

Inzeráty je možné pridávať do 12 kategórii:

 1. Osobné a úžitkové autá
 2. Náhradné diely
 3. Pneumatiky a disky
 4. Príslušenstvo
 5. Motocykle, skútre a štvorkolky
 6. Stroje
 7. Nákladné autá 3,5 - 7,5 t
 8. Ťahače, nákladné autá nad 7,5 t
 9. Autobusy
 10. Karavany a obytné autá
 11. Návesy a prívesy
 12. Prívesné vozíky
 13. Lode, lietadlá
 14. Kúpim

V 1. Kategórii Osobné a úžitkové autá sú zverejňované inzeráty osobných vozidiel vrátane SUV a úžitkové autá. Na uľahčenie pridávania inzerátov sú pri vybraných značkách a modeloch technické údaje a základná výbava predvypĺňané automaticky na základe zvoleného typu (spresnenia modelu).

Pridávanie fotiek je na 2. Kroku hneď na začiatku, aby ste si mohli počas načítania fotiek vyplniť parametre Vášho inzerátu. Po načítaní všetkých fotiek si môžete meniť ich poradie jednoduchým ťahaním myšou. Fotka na prvom mieste, náhľad, sa bude zobrazovať pri vašom inzeráte vo výsledkoch hľadania a bude zobrazená ako veľká náhľadová fotka v detaile vášho inzerátu.

Občan inzeráty pridáva cez rozhranie na pridávanie inzerátov na Autobazar.sk. Firma môže na pridávanie využiť aj systém automatických importov z vlastnej stránky alebo z konta na Autovia.sk.

 • Vkladanie inzerátov cez rozhranie Auto inzercie
 • Automatickým importom z vlastných internetových stránok autobazárov

Čo je automatický import?

Pre autobazáre, ktoré používajú na administráciu svojej ponuky vlastnú internetovú stránku, ponúkame službu automatického importu. Znamená to, že na základe zabezpečenia technickej kompatibility internetovej stránky predajcu a systému Autobazar.sk môže byť jeho ponuka sťahovaná bez toho, aby ju musel manuálne zadávať a spravovať na 2 miestach. Kvôli aktuálnosti ponuky je import uskutočňovaný každých 24 hodín. V prípade záujmu o import je potrebné kontaktovať regionálneho obchodného manažéra pre váš kraj – kontakty nájdete tu.

Ako importovať cez aplikácie?

Portál Autobazar.sk je zapojený do vybraných aplikácií, ktoré ak využívate, môžete prostredníctvom nich importovať inzeráty priamo na Autobazar.sk. Podporované sú:

  TipCars.com - nabídka autobazarů
 • Z vlastnej webovej stránky,
 • Autovia.sk - automatický import inzerátov,
 • Aplikácia Autobazár Manager, desktopová správa inzerátov a ich export,
 • TipCars - automatický import inzerátov na portal Autobazar.sk,
 • Autosoft - automaticky import inzerátov na portal Autobazar.sk.

Ak využívate niektorú zo spomenutých aplikácií môžete osloviť našich obchodných zástupcov a konzultovať s nimi možnosti inzercie prostredníctvom importných systémov.

Čas zverejnenia inzerátu

Platnosť inzerátu je 30 dní od dátumu jeho pridania. Pred skončením doby platnosti inzerátu vám bude e-mailom (ak ste ho zadali pri pridaní inzerátu) zaslané upozornenie na blížiaci sa koniec platnosti inzerátu. V prípade, že váš inzerát bude v danom čase ešte aktuálny, budete si môcť predĺžiť dobu jeho zverejnenia na ďalších 30 dní.

V prípade, že na inzerovanie používate automatický import inzerátov z iného zdroja, bude váš inzerát platný dovtedy, pokiaľ sa bude nachádzať v importe, t.j. napr. ak importujete z vlastnej stránky, inzerát bude v ponuke na Autobazar.sk dovtedy, pokiaľ bude zverejnený aj na Vašej stránke.

Ako upravovať, mazať svoje inzeráty?

Na stránke Autobazar.sk môžete svoje inzeráty meniť, dopĺňať a mazať kedykoľvek počas ich platnosti. Zmena je viditeľná okamžite po jej vykonaní. Všetky úkony možno robiť v časti Moje inzeráty – zobrazené vpravo hore po prihlásení. Sekcia „Moje inzeráty“ obsahuje všetky inzeráty zadané inzerentom, spolu s prehľadom ich stavu a možnosťami administrácie.

Upraviť inzerát – je možné zmeniť všetky detaily inzerátu v rámci jedného kroku vrátane zmeny fotiek a ich poradia. Kategóriu nie je možné pri úprave zmeniť, nakoľko jej správnosť bola potvrdená administrátorom.

Aktivovať/deaktivovať inzerát – inzerát môžete deaktivovať a tým ukončiť jeho zverejnenie bez toho aby bol úplne zmazaný. Inzerát môžete v budúcnosti opäť aktivovať, čím ho opakovane zverejníte.

Zmazať inzerát – po kliknutí na odkaz „zmazať“ bude váš inzerát úplne odstránený zo stránky Autobazar.sk. Ak si prajete inzerát nezverejniť ale nevymazať, zvoľte radšej možnosť deaktivácie inzerátu.

Leták za sklo auta – autobazáre majú naviac možnosť vytlačiť si leták za sklo, ktorý obsahuje technické údaje, cenu a výbavu uvedené pri konkrétnom inzeráte, kontakty na autobazár sa ťahajú z konta autobazáru na Autobazar.sk

Tvorba internetovej stránky

Autobazárom, ktoré nemajú vlastnú internetovú stránkou, ponúkame jej vytvorenie prostredníctvom inzertných balíkov Gold – viac informácií vám poskytne obchodný manažér pre váš región – kontakty nájdete tu.

Na takto vytvorenej stránke sa bude zobrazovať:

 • Logo firmy
 • Informácie o firme
 • Kontakty firmy
 • Aktuálna ponuka firmy - inzeráty pridané autobazárom na Autobazar.sk. Znamená to, že ak bude inzerát zmenený, zmazaný alebo pridaný na Autobazar.sk prejaví sa táto zmena aj na vytvorenej stránke daného autobazáru.
Nachádzate sa tu:Autobazar.SK / Ako inzerovať